Любопитно
Академията за мода номинира най-стилните българи за годината
Експертен съвет на Академията за мода, включващ 34 лайфстайл, модни и светски журналисти и редактори от водещите печатни и електронни медии даде своите предложения за номинации на най-стилните и успели българи през 2017 година. Престижният конкурс „БГ модна икона“ се организира за девета поредна година. Както досега, критериите известни български личности да получат статут на БГ модни икони, са качества и добродетели като изискан и модерен вкус и стил, високи професионални постижения, безупречна култура, морал и репутация.
За най-стилни и елегантни български жени са номинирани (по азбучен ред): Александра Сърчаджиева, Гала, Илиана Раева, Лилия Маравиля, Луиза Григорова, Мая Манолова, Миглена Ангелова, Мира Добрева, Никол Станкулова, Яна Маринова.
Номинациите за най-стилни и елегантни български мъже включват (по азбучен ред): Александър Кадиев, Владо Николов, Деян Донков, Димо Алексиев, Криско, Любо Киров, Ники Илиев, Ники Кънчев, Николай Дойнов, Юлиан Вергов.
Проф. Любомир Стойков, председател на Академията за мода, определи номинациите като резонни и адекватни: „Не съм учуден от огромния интерес към класацията на Академията за мода за стил, елегантност и поведенческа култура, тъй като това е една трайна тенденция, показваща доверие и респект към този конкурс. Радва ме фактът, че българите все по-ясно съзнават зависимостта между начина на обличане и професионалния успех, репутацията и добрите маниери. Логично сред най-предпочитаните кандидати за уникалния приз „БГ модна икона“ са публични личности, доказали се със своя комуникативен талант, естетически усет и поведенческа култура. Логично сред тях доминират представители на медиите и артистичния свят, шоубизнеса и спорта. Логично сред тях изпъкват известни наши лидери на мнение и трендсетъри. Номинациите за стил наистина показват колко голямо е значението на външния вид и визуалната култура за тоталния успех на една личност – в социален и в индивидуален контекст…“.
Онлайн гласуването започва на 6 ноември и ще продължи до 20 ноември т.г. Организатори и спонсори са предвидили атрактивни награди за позналите резултатите в конкурса. Връчването на приза „БГ модна икона 2017″ ще бъде през месец декември т.г. на изискана церемония във Витоша Парк Хотел. В ревю-спектакъла, непосредствено преди официалната церемония, ще бъдат показани и актуални колекции на известни български дизайнери и модни къщи, както и – по традиция – дебютни произведения на студенти по мода на проф. Любомир Стойков от Националната художествена академия.
За периода на своето съществуване призът „БГ модна икона“ се утвърди като най-авторитетната годишна награда за стил, елегантност и визуална култура в България. Сред досегашните носители на това високо отличие са: Йоана Буковска-Давидова, Диляна Попова, Таня Скринска, Антон Хекимян и Любен Дилов-син за 2016 година; Виктория Петрова, Галена, Илияна Алипиева, Ники Сотиров, Орлин Горанов и Пламен Константинов за 2015 година; Григор Димитров, Валерия Велева, Мария Силвестър, Алисия и Велизар Соколов – Заки за 2014 година; Евгения Живкова, Ива Екимова, Теодора Духовникова и Мариан Кюрпанов за 2013 година; Лили Иванова, Александра Раева, Анелия, Орлин Павлов и д-р Ангел Енчев за 2012 година; Деница Атанасова-Гергова, Васко Василев, Мария Илиева, Евгения Калканджиева и Владимир Ампов – Графа за 2011 г.; Гала, Владимир Карамазов, Елена Петрова, Калин Врачански и Валентина Войкова за 2010 г.; Диана Любенова, Цветелина Бориславова, Юлияна Дончева, Димитър Бербатов и Миро за 2009 г.;
Наградата, която всеки победител ще получи, е пластика, изработена от най-добрия български бижутер – Анжело Красини. Статуетката е интерпретация на първото облекло на Адам и Ева – смокиновия лист – с образите най-прочути дизайнери и модни икони. БГ модна икона 2017 се реализира с любезното съдействие на: Кафе „Кимбо“, „Витоша Парк Хотел“, „Агресия“, „Мезон Сант-Ерем“, Selena ES, Марина Младенова, „Бюти клуб“, сладкарници „Неделя“ и „Рай кетъринг“.
Интернет адрес за гласуване: http://www.fashion-lifestyle.bg/igra.php
Любопитно
Филмът от края на 70-те, заради който улиците опустяваха
Сред малкото американски сериали, излъчени у нас преди 89-та година, се откроява невероятната екранизация по романа на Ъруин Шоу „Богат беден“.
В него е разказва майсторски и изключително увлекателно драматичната история на едно емигрантско семейство в САЩ от края на Втората световна война до началото на 60-те години.
Вниманието му е фокусирано върху житейските перипетии на двама братя с коренно различни съдби.
Благоразумният и прилеженРуди (акт. Питър Строс) и буйният и непокорен Том (акт. Ник Нолти)
Любопитно
Едно време имаше така наречен младоженски заем до 10 000 лв
Понеже чета, че доста хора и най- вече младите не вярват как сме живели преди 1989 година и само сме преувеличавали, та ще им кажа неща, които може би ще разберат.
Едно време имаше така наречен младоженски заем – 10 000 лв. Получаваш го, ако искаш, когато се подпишеш в гражданското. Вноските бяха ниски, лихвата – нищожна. При раждането на първо дете ти се опрощава половината, при второ дете – остатъка и ти се връща лихвата за предсрочно погасяване на заема за останалите години.
Сега искат да плащате на банките, ако платите предсрочно или искате да си изтеглите собствените пари.
Едно време имаше и лекар, който те привикваше по два пъти в седмицата на преглед по време на бременност, без да имаш час и да плащаш нещо.
Сега плащате за всичко, включително и за избор на екип.
Едно време имаше и застраховки и агента идваше в къщи за вноската. След изтичане на две години имахме право да прекратим застраховката, да си изтеглим парите и да купим нещо за вкъщи. Бяха като спестени пари. А след това си правиш нова застраховка.
Сега с много разправии можеш да докажеш, че си пострадал, за да ти отпуснат част от твоите пари.
Да, за кола се чакаше години, но купуваш чисто нова кола, която после издържаше 20-25 години.
Сега купувате трета употреба таралясници, които щяха да отиват за желязо, ако вие не ги купувахте.
Има и още много неща, които младите не разбират и не вярват. Обяснявайте им, иначе едни други им промиват мозъците.“
Вероника Манолева
Любопитно
Клас, стани, клас, мирно! Или когато в училищата имаше ред и дисциплина
Тогава училището не беше зависимо от броя ученици и затова при лошо поведение или слаб успех те изключваха, без да им мигне окото.
Сутрин имаше дежурен учител и дежурни ученици, които ни посрещаха.
Правеше се проверка за облеклото, за ноктите, косата, за носна кърпа и връзка – пионерска или чавдарска. Оставяхме си чантите и излизахме на двора на физзарядка. Всички спортуваха, няма болни, не болни. След това се правеше оборка на двора.
После миене на ръце и в класните стаи.
Бие ли първият звънец, задължително всички са в стаята, приготвяха учебници, тетрадки и необходимите материали.
За това следеше дежурен ученик по клас, редувахме се по пореден номер. Дежурният ученик стоеше на входа на вратата и когато другарката се зададеше, казваше: „Клас, стани, клас, мирно!“, и така стояхме прави, докато другарката влезе в стаята, остави си материалите на бюрото и каже „Седнете“.
В часа слушаш и внимаваш, а ако не – дървената показалка „играеше“. А това да те извикат в стаята на директора, беше равнозначно на смърт, защото там се явяваш с родител, че и бой ядяхме пред класен и директор, а после и вкъщи – пак.
Родителите ни набиваха в главите, че учителят е нашият родител в училище и каквото каже, се изпълнява! Иначе – бой и там, и вкъщи. Ред и дисциплина, уважение към учителя, ако не внимаваш или пречиш в час, напускаш и ти пишат неизвинено отсъствие.
Ако има проблем с някой ученик като много отсъствия, явяване без домашни, се викат родителите.
Ако това продължи, се намалява поведението му и като крайна мярка го преместват в друго училище. Учителите някак знаеха как да ни накарат да внимаваме.
Имаше много кръжоци, екскурзии, рецитали, спортни мероприятия, което ни сближаваше и бяхме организирани деца.
В XI клас всички пушехме, само че пушкомът беше далеч от сградата на училището, защото хванат ли те с цигара, ако не си на 18 – намалено поведение, при директора и накрая вкъщи – срам и резил!
А сега каква анархия е по училищата, всички знаем. За респект към учителя вече дори не може да се говори. А родителите масово са нагли и агресивни и дори детето им да има куп нарушения или лошо поведение, обвиняват за всичко учителите. Така и не разбраха, че липсата на възпитание вкъщи не може да се компенсира с нищо.
Татяна Апостолова/ретро.бг/
-
Нашенско6 години ago
Дънов го е казал ясно: Бягай далеч, видиш ли човек, който има
-
Нашенско6 години ago
БГ ПРАВОСЪДИЕ: Антон Иванов уби Димитър и 20-годишния Краси. Няма да лежи в затвора
-
Нашенско7 години ago
РЕШЕНО! 1700 евро минимална работна заплата във всички държави членки на Европейски съюз от 2020 година
-
Любопитно6 години ago
ТАЗИ ПРОСТА ЗАДАЧА ЩЕ ВИ ПРЪСНЕ МОЗЪЦИТЕ! ПРОБВАТЕ ДАЛИ ЩЕ СЕ СПРАВИТЕ!
-
Нашенско6 години ago
Премиерът подпука Йончева и БСП: За „Добро утро“ и „Лека нощ“ трябва да казват Борисов!
-
Нашенско6 години ago
Жена се озова в интензивното след самозадоволяване! Студентка по медицина се
-
Нашенско6 години ago
Фолкът потъна в скръб! Отиде си млад и обичан изпълнител
-
Нашенско6 години ago
Велико: Рецептата на проф. Начев спасява сърцето от операция!